Ceviz Ağacı, Cannes Film Market’te Gösterime Girecek

Faysal Soysal‘ın son filmi Ceviz Ağacı (Silenced Tree), 73. Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen Cannes Film Market‘te gösterime giriyor. Cannes Film Market, bu sene 22-26 Haziran 2020 tarihlerinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.

Yurtdışında Silenced Tree adıyla gösterime girecek olan Ceviz Ağacı, 24 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 19:30’da, Arcades Sunset salonunda izleyicileriyle buluşacak.

Yönetmenliğini Faysal Sosyal’ın üstlendiği Ceviz Ağacı, bir çok açıdan silik ve pasif karaktere sahip edebiyat öğretmeni Hayati’nin karısı tarafından hor görülüp terkedilmesini ve suçsuz yere bir cinayeti üstlenme hikâyesini konu alıyor.

Ceviz Ağacı’nın başrollerinde Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Mert Yavuzcan, Şebnem Dilligil, Rıza Akın yer alıyor.

Bu yıl 12-23 Mayıs’ta yapılması planlanan 73. Cannes Film Festivali, Kovid-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti ancak Cannes Film Market internet ortamında organize ediliyor.

Marché du Film adıyla anılan Cannes Film Market’te her yıl bağımsız film şirketleri, yetenek ajansları ve satış temsilcileri bir araya geliyor ve önemli anlaşmalar da bu süreçte gerçekleşiyor.

About the Author: admin

You May Also Like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir